Zacięta walka młodych ekonomistów w II edycji konkursu „Z ekonomią za pan brat”

20.04.2018 Kategoria: Konkursy

18 kwietnia 2018 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku odbyła się druga już edycja konkursu wiedzy ekonomicznej „Z ekonomią za pan brat”. W zmaganiach wzięło udział 27 uczniów z 11 podkarpackich szkół ponadgimnazjalnych.

 Konkurs wygrał Michał Sanocki z I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, drugie miejsce zajął Wojciech Małkuch z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie, a trzecie Małgorzata Leszczyńska z I LO im. KEN w Sanoku. Natomiast tuż za podium uplasował się Tomasz Hućko z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie.

Konkurs, którego celem była popularyzacja wiedzy z zakresu ekonomii i finansów oraz rozwijanie zainteresowań młodzieży problematyką ekonomiczną, przyciągnął ludzi zdolnych i zaangażowanych w zgłębianie zagadnień istotnych dla współczesnej gospodarki.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacki Kurator Oświaty, a patronat medialny portal Brzozowiana.pl.

Zwycięzcy konkursu otrzymali cenne nagrody (tablet, kamerę sportową, czytnik e-booków, smartwatch, torby na laptopa) ufundowane przez firmy: PASS POLSKA, SumiRiko Poland - oddział w Zagórzu, Rymatex, Automet Group, Podkarpacki Bank Spółdzielczy, Bank Pekao S.A., Przedsiębiorstwo Nasienne Centrala Nasienna, Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Sanoku.

Dla wszystkich biorących udział w konkursie i opiekujących się nimi nauczycieli przygotowano dyplomy i upominki. W czasie obrad jury, młodzi adepci ekonomii odwiedzili Muzeum Historyczne w Sanoku, gdzie zwiedzili między innymi zbrojownię.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom!

Już dziś zapraszamy za rok!

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png