Za nami VIII Międzynarodowa Onkologiczna Konferencja Naukowa

25.05.2023 Kategoria: Konferencje

W dniach 18-20 maja 2023 roku w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyła się VIII Międzynarodowa Onkologiczna Konferencja Naukowa pn. „Choroby nowotworowe wyzwaniem dla systemu ochrony zdrowia i nauki”.  Konferencja została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki dr hab. Przemysława Czarnka, Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego prof. dr hab. n. med. Andrzeja Fala oraz Rektora Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku dr inż. Mateusza Kaczmarskiego.

Tematyka Konferencji dotyczyła m.in: epidemiologii chorób nowotworowych, czynników ryzyka i profilaktyki, diagnostyki, leczenia nowotworów i opieki nad chorymi onkologicznie, rehabilitacji pacjentów na różnych etapach choroby, niepełnosprawności w następstwie chorób nowotworowych, postępowania w stanach nagłych w przebiegu chorób nowotworowych, psychoonkologii, etyki oraz zarządzania i finansowania w onkologii. Zagadnienia te związane są ze wzrostem zachorowań na choroby nowotworowe i koniecznością intensyfikacji działań w zakresie profilaktyki, zapewnienia szybkiej diagnostyki, leczenia i kompleksowej opieki onkologicznej.

Konferencja przebiegała w formie hybrydowej i zgromadziła w ciągu trzech dni ponad 300 Uczestników. W czasie jej trwania wygłoszonych zostało 71 referatów, których streszczenia otrzymali wszyscy stacjonarni Uczestnicy.

Na podkreślenie zasługuje fakt udziału w Konferencji naukowców i praktyków pochodzących z ośrodków klinicznych i akademickich, m.in. z: Warszawy, Wrocławia, Lublina, Katowic, Bytomia, Rzeszowa, Kalisza, Płocka, Opola, Chełma, studentów kierunków medycznych, a także Gości z zagranicy: Słowacji, Ukrainy, Bułgarii, Włoch, Norwegii oraz Stanów Zjednoczonych.

Ważnym wydarzeniem podczas Konferencji był wyjazd studyjny do Szpitala Specjalistycznego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego im. ks. Bronisława Markiewicza w Brzozowie, gdzie Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z organizacją opieki onkologicznej w tym Ośrodku. Równolegle w Centrum Symulacji Medycznej w kampusie Uczelni odbywały się sesje naukowe.

Goście i Uczestnicy Konferencji mogli również zapoznać się z walorami kulturowymi Miasta Sanoka, odwiedzając m.in. Muzeum Historyczne z galerią Zdzisława Beksińskiego.

Konferencja, która organizacyjnie okazała się dużym sukcesem Uczelni została dofinansowana ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach Projektu „Doskonała Nauka” pn.: „Konferencja onkologiczna w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku”.

Wizyta Gości w Szpitalu Specjalistycznym Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym im. ks. Bronisława Markiewicza w Brzozowie (źródło: Starostwo Powiatowe w Brzozowie) 

Otwarcie Konferencji i Sesja Plenarna 

Galeria zdjęć

Wizyta Gości w Szpitalu Specjalistycznym Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym im. ks. Bronisława Markiewicza w Brzozowie (źródło: Starostwo Powiatowe w Brzozowie) 

Galeria zdjęć

Sesje Naukowe i Studenckie oraz zwiedzanie Sanoka  

Galeria zdjęć

dofinansowanie1.png

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png