Z prędkością pendolino powróciła Akademia Małego Żaka

27.11.2023 Kategoria: Akademia Małego Żaka

Pierwsze zajęcia nowo zrekrutowanych żaków odbyły się w budynku Centrum Symulacji Medycznej w Instytucie Medycznym na kierunkach ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo. 

Na pierwszy "ogień" poszedł Szpitalny Oddział Ratunkowy i ambulans, które wzbudziły wielkie zainteresowanie naszych nowych studentów. Mogli zapoznać się z profesjonalnym wyposażeniem karetki oraz zobaczyć jak wygląda praca SOR-u. Oczywiście nie mogło zabraknąć rozpoznawania oznak życiowych i podejmowania prób resuscytacji.

Po przerwie podczas której wszyscy posilili się pysznymi drożdżówkami przyszedł czas na kierunek pielęgniarstwo. Podczas zajęć dzieci mogły m.in. wyposażyć w odpowiednie narządy wybrane modele anatomiczne oraz posłuchać bicia serduszka, czy dokonać pomiaru saturacji używając do tego odpowiednich przyrządów medycznych. Najwięcej radości sprawiła jednak wszystkim sala pediatryczna i położniczo-ginekologiczna. Nasi zdolni studenci zadawali wiele nurtujących pytań na które musiała odpowiadać wykwalifikowana kadra dydaktyczna :) 

Dziękujemy wszystkim za udział w zajęciach, a naszej kadrze naukowej za ich przygotowanie. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne. Odbędą się one 16 grudnia w Instytucie Nauk Społecznych na kierunku pedagogika, gdzie na dzieci czeka niespodzianka.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png