VI Targi Pracy i Edukacji „Zatrudnienie Moim Priorytetem”

07.11.2017 Kategoria: Uczelnia

Targi pracy organizowane w PWSZ w Sanoku cieszą się od lat dużym powodzeniem. W obecnej, szóstej już, edycji wzięło w nich udział 29 wystawców - firm i instytucji z powiatu sanockiego, które umożliwiły zainteresowanym zdobycie wielu ofert pracy i uzyskanie odpowiedzi na liczne pytania.

Organizatorem przedsięwzięcia była Podkarpacka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie wraz z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Krośnie, Młodzieżowym Centrum Kariery w Sanoku oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Jana Grodka w Sanoku.  

Honorowy Patronat nad targami objęli: Starosta Sanocki Roman Konieczny oraz Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro, a wśród zaproszonych gości znaleźli się Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dr Piotr Uruski, Wicestarosta Sanocki Wacław Krawczyk, Wójt Gminy Sanok Anna Hałas, Komendant Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie Jerzy Cypryś i wielu innych.

Poseł Piotr Uruski podkreślił w swoim wystąpieniu, że obecność na targach aż tylu dyrektorów szkół, komendantów służb i przedstawicieli instytucji świadczy o tym, jak ważne to miejsce i ważny moment. - Zmieniają się czasy – przekonywał - a wraz ze zmianą czasów zmienia się rynek pracy. Dziś w Polsce możemy zacząć mówić o rynku pracownika, choć może nie końca jeszcze jest to odczuwalne.

- Celem naszej uczelni jest kształcenie studentów i przygotowanie ich do pracy, ale także takie postępowanie, aby uczelnia kształciła dla regionu – mówiła natomiast w swoim wystąpieniu rektor Elżbieta Cipora. - By ci absolwenci, którzy kończą studia, podejmowali tu studia drugiego stopnia albo łączyli te studia z pracą tutaj, na miejscu. Z radością stwierdzam, że są już kierunki prowadzone przez naszą uczelnię, których absolwenci są rozchwytywani jeszcze przed dyplomem.

Rektor E. Cipora dodała także, że obecność tylu wystawców na Targach Pracy i Edukacji to dowód, że chcą oni współpracować z uczelnią i że także zależy im na tym, by młodzież została w regionie i by ten rynek zaczął się zmieniać. – Sporo nam jeszcze brakuje, ale zdecydowanie zmienia się to na lepsze – podkreśliła.

Targi to impreza, którą warto wpisać w kalendarz, zwłaszcza jeśli jest się osobą poszukującą zatrudnienia na miejscu. Najcenniejsza w takiej formie szukania pracy jest możliwość zadawania pytań na długo przed rozmową kwalifikacyjną - bez stresu, w swobodnej atmosferze. Skorzystali z tego uczniowie sanockich szkół średnich i mieszkańcy Sanoka - mamy nadzieję, że możliwość kontaktu potencjalnych pracowników z potencjalnymi pracodawcami przełoży się na wymierne efekty. Taka jest bowiem idea tego przedsięwzięcia żeby wszyscy mogli coś z tego wynieść - i żeby nie były to tylko ulotki.

--------------------------------

W targach uczestniczyło 29 firm i instytucji: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku, Podkarpacka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Krośnie, Młodzieżowe Centrum Kariery w Sanoku, ARMA Sp. z o.o., Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle, Merkury Market sp. z o.o. sp.k., Promedica24, Credit Agricole Bank Polska S.A., Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA, Akcja Job, Bank Pekao S.A., Podkarpacka Szkoła Przedsiębiorczości w Sanoku, Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Regionalna Izba Gospodarcza w Sanoku, Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku, Powiatowy Urząd Pracy w Sanoku, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie – EURES, Państwowa Inspekcja Pracy, Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sanoku, Komenda Powiatowa Policji w Sanoku, Państwowa Straż Pożarna w Sanoku, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu, Adecco Poland Sp. z o.o., ADR Polska S.A., SumiRiko Poland Sp. z o.o., Pass Polska Sp. z o.o., Sanok Rubber Company S.A., AUTOSAN sp. z o.o., Forever Living Products, Szkoła Języków A4.

 

GALERIA ZDJĘĆ: http://www.pwsz-sanok.edu.pl/galeria/art88.html 

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png