Studenci PWSZ na III Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych

27.04.2018 Kategoria: Sport

26 kwietnia br. w sanockiej Arenie odbyła się III Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych, której organizatorem był Urząd Miasta Sanoka oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Podobnie jak rok i dwa lata temu, w Olimpiadzie wzięli udział także studenci z niepełnosprawnościami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. Dyscypliny olimpijskie rozgrywane były w formie zabawy – nie liczył się czas, precyzja czy końcowy sukces. Uczestnicy przestępowali do sześciu konkurencji: dźwigania sztangi leżąc, slalomu miedzy pachołkami i strzału do bramki, rzutu do kosza, rzutu woreczkiem do celu, rzutu lotką do tarczy, wyścigów na balonach i przeciągania liny.
W bezpiecznym i poprawnym ich wykonaniu pomagała wykwalifikowana kadra nauczycieli wychowania fizycznego oraz blisko 150 wolontariuszy. Wszyscy oni troszczyli się nie tylko o stronę sportową przedsięwzięcia, ale dbali również o to, by każdy z przybyłych czuł się komfortowo. Na sanockiej Arenie było w tym dniu mnóstwo uśmiechów i zwykłej ludzkiej życzliwości, a do rywalizacji na parkiecie wszyscy podchodzili z dużym dystansem, bo sukces każdego cieszył wszystkich.
Impreza zadziwiała ogromnym rozmachem, była też świetnie przygotowana pod względem logistycznym - bezkolizyjnie udało się przeprowadzić około 1000 (!) uczestników przez wszystkie konkurencje, a także zaprosić na posiłek regeneracyjny po zawodach.
Na zakończenie wszyscy otrzymali medale, instytucje zaś – dyplomy.

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png