Studenci bierzcie przykład z wykładowców, wszak Erasmus+ jest głównie dla Was!

05.06.2018 Kategoria: Erasmus

W bieżącym roku akademickim z wyjazdów w ramach programu Erasmus+ skorzystało 23 pracowników naszej Uczelni, a jeszcze dwoje wybiera się we wrześniu.  Jest to niewątpliwy rekord od 2009 roku, od momentu otrzymania karty Erasmusa. 12 spośród nich wyjechało w celu przeprowadzenia zajęć, pozostali w celach szkoleniowych. Cele wyjazdu były przeróżne od położonej najbliżej Słowacji (Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Prešovská univerzita v Prešove, Katolícka univerzita v Ružomberku), przez Czechy (Vysoká škola polytechnická Jihlava), do Włoch (Istituto Musicale Vincenzo Bellini di Catania), Turcji (Adnan Menderes University in Aydin) aż na … (uwaga!) Wyspy Kanaryjskie (Universidad de La Laguna). Wyjazd taki wymaga od nauczycieli akademickich przeprowadzenia minimum ośmiu godzin wykładów w języku angielskim bądź urzędowym danego kraju, które realizuje się w ciągu 5 dni. Tyle samo trwa wyjazd szkoleniowy – pracownicy biorący w nim udział koncentrują się na poszerzeniu swojej wiedzy z zakresu organizacji pracy czy metodyki,  zdobywaniu wiedzy specjalistycznej dotyczącej ich codziennej pracy (np. poprzez job shadowing).

Wyjazdy takie służą wymianie doświadczeń w wielu kwestiach – metodyki nauczania, systemu kształcenia, metod badawczych czy organizacji struktur uczelni. O innych zaletach takich wyjazdów chyba nie trzeba wiele mówić – bo to przecież możliwość poznania kultury, sztuki, tradycji, walorów turystycznych danego kraju. To także szansa na pokonanie bariery innego języka i rozwinięcie swoich kompetencji językowych. W kontekście Erasmusa świat wydaje się bardzo mały i dostępny.

Podsumowując – STUDENCI ODWAGI! Przed Wami wakacje, na pewno wiecie, że możecie je spędzić na praktykach lub stażach absolwenckich w ramach właśnie Erasmusa+. Zgłaszajcie się do Biura Karier, Promocji i Współpracy, jeszcze mamy kilka wolnych miejsc szczególnie dla studentów pielęgniarstwa. Dla pozostałych kierunków też na pewno coś się znajdzie! Po praktykach z Erasmusem czas na studia – oczywiście  w ramach tego programu. 

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@pwsz-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png