Postępują prace przy centrum kształcenia studentów fizjoterapii

01.02.2024 Kategoria: Uczelnia

Trwają intensywne prace przy przebudowie budynku B Uczelni i dostosowanie go do potrzeb studentów i pracowników kierunku fizjoterapia. To kolejna po Centrum Symulacji Medycznej duża inwestycja realizowana przez sanocką Alma Mater w ostatnich latach. 

dsc06822.jpg

Obecnie trwają prace rozbiórkowe oraz wymiana pokrycia dachowego wraz z rynnami, naprawa i malowanie ścian elewacji zewnętrznej. Wykonywane są instalacje WOD-KAN, wentylacji i klimatyzacji, instalacji elektrycznej, Wykonywana jest nowa klatka schodowa wraz z szybem windowym. Na dzień 31 stycznia 2024 roku wykonano prac na kwotę 2 935 915,97 PLN - podkreśla Zastępca Kanclerza Uczelni Arkadiusz Sabat odpowiedzialny za realizację inwestycji

Na I piętrze zlokalizowana będzie część sal dydaktycznych takich jak: pracownia z zakresu magnetoterapii, pracownia odnowy biologicznej, pracownia z zakresu diatermii krótkofalowej, pracownia badań kinetycznych, pracownia z zakresu laseroterapii, pracownia z zakresu elektroterapii, ultradźwięków, krioterapii i światłolecznictwa, 3 sale wykładowe oraz węzeł higieniczno-sanitarny.

dsc06863.jpg

Na kondygnacji podziemnej zaprojektowano strefę SPA, składającą się z sauny fińskiej, łaźni parowej z zapleczem sanitarno-szatniowym oraz groty solnej. Natomiast na zewnątrz budynku zostanie zlokalizowana tężnia solankowa.

dsc06828.jpg

Projekt obejmuje także wykonanie instalacji kontroli dostępu poprzez system indywidualnych kart pracowniczych oraz wykonanie instalacji nagłośnienia, projekcji wielkoekranowej i obsługi multimedialnej.

 Przebudowę realizuje Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane REMBUD.  Koszt inwestycji to ponad 16 mln złotych.

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png