Powróciła Akademia Małego Żaka

28.11.2022 Kategoria: Akademia Małego Żaka

Po długiej przerwie spowodowanej m.in. pandemią covid w mury Uczelni Państwowej w Sanoku powróciła Akademia Małego Żaka.Pomimo tego, że młodzi studenci już raz odbyli zajęcia na kierunku ratownictwo medyczne, nowe Centrum Symulacji Medycznej wymusiło niejako powrót na ten kierunek. Przecież nasze CSM to XXI wiek i trudno byłoby nie pokazać go żakom.

Zajęcia, które przygotował kierownik Zakładu Ratownictwa Medycznego (w opinii dzieci i nie tylko miły i sympatryczny pan ;) Krzysztof Sośnicki, nasi żacy zapamiętają na długo. Nie zabrakło więc wizyty w: ambulansie, Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, w sali anatomii i fizjologii, gdzie na stole anatomicznym dzieci mogły  obserwować podgląd przestrzenny 3D, naturalnych rozmiarów struktur anatomicznych człowieka, salach ALS i BLS przeznaczonych  do ćwiczeń z zakresu podstawowych   i zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych oraz w pracowni biochemii i mikrobiologii.  Na zakończenie wszyscy mogli spróbować swoich sił w resuscytacji.

Była to wspaniała sobota z akademią Małego Żaka, ale na wspomnienia nie będzie dużo czasu, ponieważ już w grudniu powracamy do Centrum Symulacji Medycznej, tym razem do Zakładu Pielęgniarstwa.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

 

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png