Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół wyższych

27.06.2019 Kategoria: Sport

25 czerwca br. odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Sanok we współzawodnictwie sportowym szkół wyższych województwa podkarpackiego 2018/2019.  

Rozpoczęło się ono tradycyjnie od przedstawienia przez Prezesa AZS PWSZ Sanok Mateusza Kowalskiego i Barbarę Hejnosz – Opiekuna Koła osiągnięć naszych studentów w mijającym roku akademickim.

Ci, którzy odnosili  sukcesy w największej liczbie dyscyplin zostali wyróżnieni dyplomami i okolicznościowymi statuetkami. Złotą Piątkę kobiet i mężczyzn wyłoniono na podstawie liczby punktów dostosowanych do miejsca zajmowanego w poszczególnych dyscyplinach.

Złota Piątka Kobiet:

  • I miejsce – Patrycja Wojtoń 62 pkt
  • II miejsce – Katarzyna Łagożny – 52 pkt
  • III miejsce - Karolina Sobota – 33 pkt
  • IV miejsce – Gabriela Stach – 32 pkt
  • V miejsce – Patrycja Niemiec – 32 pkt

Złota Piątka Mężczyzn:

  • I miejsce - Dawid Grzebień – 39 pkt
  • II miejsce – Paweł Jędryczka – 30 pkt
  • III miejsce – Jakub Sujkowski – 26 pkt
  • IV miejsce – Dominik Januszczak – 26 pkt
  • V miejsce – Jakub Dymnicki 25 pkt

W przemówieniu podsumowującym tegoroczne zmagania studentów na arenach sportowych podkarpacia Rektor PWSZ, dr Elżbieta Cipora podkreślała, jak ważne miejsce w funkcjonowaniu uczelni zajmuje sport.  Podziękowała także wszystkim sportowcom, którzy godnie reprezentowali naszą uczelnię i dzielnie rywalizowali w ramach współzawodnictwa sportowego.

Podsumowując miniony rok należy podkreślić wielkie zaangażowanie studentów i opiekunów w zdobycie 232 punktów i wywalczenie IV miejsca w klasyfikacji generalnej współzawodnictwa sportowego szkół wyższych w naszym województwie.

Dzielnie rywalizowaliśmy w 42 konkurencjach, zdobywając w klasyfikacji drużynowej dwa złote, trzy srebrne i dziewięć brązowych medali. Największe sukcesy odnieśliśmy w rywalizacji na ergometrze wioślarskim , zdobywając II miejsce wśród mężczyzn i III wśród kobiet.  Bardzo dobrze poszło naszym studentom podczas zawodów we wspinaczce sportowej, gdzie zajęliśmy drużynowo  III miejsce.

Tradycyjnie nie było mocnych na naszych mężczyzn w turnieju unihokeja, podczas którego zdobyliśmy Akademickie Mistrzostwo Województwa Podkarpackiego.  Nasze kobiety zajęły znakomite II miejsce. Bardzo dobrze spisały się także  nasze dziewczyny podczas AMWP w biegach przełajowych, gdzie stanęły na najniższym stopniu podium.

Współzawodnictwo sportowe w roku akademickim 2018/2019 przechodzi do historii. W imieniu zarządu AZS PWSZ Sanok składamy wszystkim studentom podziękowania za zaangażowanie, ambicję oraz serce zostawione na boisku. Dziękujemy także Pani Rektor, władzom uczelni oraz jej pracownikom za okazane nam wsparcie i pomoc. W nowym roku powrócimy jeszcze silniejsi!

 

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png