Podaj łapę - czyli jak pomagać i cieszyć się swoimi czworonożnymi przyjaciółmi.

14.01.2019 Kategoria: Akademia Małego Żaka

Edukacja i pomoc – te dwie idee przyświecały kolejnym zajęciom w ramach Akademii Małego Żaka „Plus”. Były one także zwieńczeniem i podsumowaniem trwającej ponad dwa miesiące akcji zorganizowanej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku "Podaj łapę - dzieci edukujemy i zwierzęta ratujemy", mającej na celu wsparcie schronisk dla zwierząt, zwłaszcza w okresie zimowym.

Na zaproszenie studentów III roku kierunku praca socjalna oraz przedstawicieli Akademii Małego Żaka do sanockiej PWSZ przybyli przedstawiciele Fundacji Razem z Psem z Krosna ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi.

W zajęciach mających na celu zdobycie wiedzy jak wybrać i właściwie opiekować się psem, a także jak postępować aby nie dochodziło do sytuacji zagrożenia w kontakcie z czworonogiem uczestniczyły trzy przeszkolone psy z przewodnikami: 

  • Nestea - yorkshire terier,
  • Beri - labrador
  • Gloria - golden retriever.

Dzieci, które do tej pory miały obawy w kontaktach z psem przezwyciężyły swoje lęki i śmiało zaprzyjaźniły się z czworonogami, które odwdzięczyły się wspaniałym pokazem umiejętności i dobrego wychowania. 


Uczestnicząca w zajęciach Rektor PWSZ w Sanoku dr Elżbieta Cipora podziękowała przedstawicielom Fundacji za przybycie i przeprowadzenie niezwykle interesujących zajęć, które dzieci zapamiętają na bardzo długo.

Studentom i opiekunom kierunku praca socjalna pogratulowała natomiast przeprowadzenia wspaniałej akcji. Zebrane podczas akcji produkty jeszcze tego samego dnia trafiły do Ośrodka Adopcyjnego prowadzonego przez Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Sanoku, gdzie pieskami zajmują się wolontariusze z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Sanoku.

Dziękujemy małym studentom Akademii Małego Żaka za wsparcie tej niezwykłej akcji i szczytnego celu!

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@pwsz-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png