„Partnerstwo strategiczne na rzecz innowacji”

22.02.2023 Kategoria: Inne

Sanocki Mechanik – czyli Zespół Szkół nr 2 – uczestniczył w międzynarodowym projekcie Erasmus+ WebTVET, którego celem była poprawa jakości działań edukacyjnych w zakresie kształcenia i szkoleń zawodowych. W projekcie uczestniczył pracownik naszej Uczelni, mgr Marcin Stach, który na co dzień zajmuje się infrastrukturą informatyczną i techniczną w Centrum Symulacji Medycznej a dodatkowo jest nauczycielem przedmiotów informatycznych w ZS2.


Podjęte działania dotyczyły tzw. Akcji 2 „Partnerstwa strategiczne na rzecz innowacji”, która stwarza instytucjom edukacyjnym możliwość rozwoju w wyniku podjęcia międzynarodowej współpracy. Do udziału w projekcie Mechanik został zaproszony przez niemiecką szkołę zawodową z Weilheim. W projekcie brała także udział szkoła z Cartageny w Hiszpanii, szkoła z Kavali w Grecji oraz niemiecka firma informatyczna specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania dla edukacji.


Tematyka projektu obejmowała cały proces nauczania i uczenia się ze szczególnym naciskiem na wypracowanie narzędzi i pomocy potrzebnych w zdalnym nauczaniu umiejętności praktycznych. Dodatkowym wynikiem realizacji projektu było opisanie etapów procesu uczenia się za pomocą samouczków wideo, aplikacji lub oprogramowania symulacyjnego.


Podejmowane działania od wielu lat wpisują się w społeczną odpowiedzialność Uczelni w zakresie współpracy z lokalnymi szkołami i instytucjami otoczenia gospodarczego wpływając na potencjał rozwojowy regionu.


Projekt: Erasmus + WebTVET, numer: 2020-1-DE02-KA202-007440


Na grafice przedstawiono tematykę podjętą przez poszczególnych partnerów w ramach projektu.

webtvet.png

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png