Ogólnopolska premiera książki Magdaleny Grzebałkowskiej pt. "Komeda. Osobiste życie jazzu"

04.05.2018 Kategoria: Wydarzenia

Miło nam poinformować, że ogólnopolska premiera książki "Komeda. Osobiste życie jazzu" Magdaleny Grzebałkowskiej będzie miała miejsce w Sanoku, a spotkanie z autorką poprowadzi wykładowca PWSZ w Sanoku dr hab. prof. UP Tomasz Chomiszczak. Za oprawą muzyczną wydarzenia stoi także pracownik sanockiej uczelni – Robert Handermander.
Autorka bestsellerów ("Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego, "Beksińscy. Portret podwójny", "1945. Wojna i pokój") tym razem opisała życie muzyka i kompozytora muzyki filmowej Krzysztofa Komedy. – To był trudny przypadek – mówiła o nim w wywiadzie dla Telewizji Proart pod koniec 2016 roku. – Był człowiekiem zamkniętym w sobie, mało wylewnym, nie pisał listów, zatem trudno było odtworzyć jego przemyślenia czy pokazać sposób postępowania, tak jak to miało miejsce w przypadku Zdzisława Beksińskiego.
W wywiadzie dla portalu smakksiazki.pl Grzebałkowska przyznała nawet, że w czasie pracy wydawało się jej, że ma zbyt mało materiału. Finalnie wyszło go jednak za dużo. Być może dlatego, że – jak dodaje – pisała o swoim bohaterze w kontekście jego środowiska i historii polskiego jazzu.
Premiera książki odbędzie się 11 maja br. (piątek) o godz. 18 w Państwowej Szkole Muzycznej w Sanoku.
ZAPRASZAMY!

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png