Od zera do milionera...Kolejne zajęcia w Akademii Małego Żaka

16.01.2023 Kategoria: Akademia Małego Żaka

Co to takiego inflacja? Jak zostać milionerem. Czy wato oszczędzać w dzisiejszych czasach? Jak stworzyć własny biznes przynoszący wymierne korzyści?

To tematy kolejnych zajęć w Akademii Małego Żaka, które tym razem odbyły się w Instytucie Nauk Społecznych na kierunku ekonomia. Poprowadził je dr Lesław Niemczyk.

Podczas zajęć małym żakom zostały przybliżone postacie, które wywarły wielki wpływ na światową gospodarkę, a których historia i życiorys pokazują, że tylko ciężka praca, nauka i unikalny pomysł mogą dać sukces. Żacy poznali osoby takie jak: John D. Rockefeller, twórca jednej z najsłynniejszych amerykańskich fortun, dorobił się dzięki oszczędności oraz odważnym inwestycjom. Zaczynał od zera, a stworzył firmę, która po 20 latach funkcjonowania odpowiadała za przeróbkę 95% amerykańskiej ropy naftowej. Zbudował fortunę, która do dziś daje utrzymanie niemal 200 spadkobiercom.
Nie mogło zabraknąć także opowieści o Henrym Fordzie, którego historia co prawda odbiega od tego, co zwykliśmy nazywać amerykańskim snem, ale dzięki jego idei mogły się ziścić odważne sny tysięcy zwykłych ludzi.

Świetniei bardzo ciekawie przygotowane zajęcia sprawiły, że dzieci były bardzo aktywne, a historia wielkich ludzi, którzy zmienili ekonomiczne oblicze świata otwarła im szeroko oczy. Czy historia ta sprawi, że któreś z żaków zostanie milionerem? O tym przekonamy się już niedługo.

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png