Nowa specjalność na pedagogice!

25.04.2022 Kategoria: Uczelnia

Niedawno informowaliśmy Was o nowym kierunku studiów magisterskich - fizjoterapii, a dzisiaj przekazujemy informacje o uruchomieniu nowej specjalności na studiach pierwszego stopnia (licencjackich) na kierunku pedagogika. Od nowego roku akademickiego wszyscy chętni będą mogli kształcić się na specjalności "Psychoprofilaktyka z interwencją kryzysową". W ramach kierunku, specjalność będzie prowadzona na studiach stacjonarnych oraz studiach 26+.

Jeśli pragniesz zostać pedagogiem-profesjonalistą, wybierz tę specjalność!

Podczas nauki poznasz współczesne konteksty zagrożeń społecznych. Nauczysz się jak je rozpoznawać, jak im zapobiegać, jak je usuwać. Dowiesz się jak wzmacniać czynniki chroniące, jak redukować czynniki ryzyka. Poznasz wiele strategii terapeutycznych, które pomogą Ci rozwiązywać problemy związane z dysfunkcjonalnością współczesnej rodziny i kryzysem wartości, poszukiwaniem tożsamości wśród dzieci i młodzieży, uzależnieniami, zaburzeniami relacji rówieśniczych, przemocą, konfliktami, stanami lękowymi i depresją. Nauczysz się jak wspierać dziecko i jego rodzinę oraz jak rozwiązywać kłopoty związane z niepowodzeniami szkolnymi.

Co po studiach?

Możesz podjąć pracę:

  • jako pedagog we wszystkich placówkach wychowawczo-opiekuńczych,
  • jako pedagog w placówkach edukacyjnych (po uzyskaniu tytułu zawodowego mgr),
  • w instytucjach profilaktyki społecznej,
  • w centrach interwencji kryzysowych,
  • możesz pracować jako terapeuta z rodziną i z dzieckiem,
  • możesz prowadzić telefon zaufania dla dzieci i młodzieży w kryzysach emocjonalnych.


Przyjdź do Uczelni Państwowej w Sanoku i zdobądź nowe i ciekawe kwalifikacje! Rekrutacja elektroniczna startuje 1 czerwca. 

psycho1.jpg

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png