Nauczyciele akademiccy z naszej Uczelni we władzach krajowych samorządu pielęgniarek i położnych

05.06.2023 Kategoria: Uczelnia

W dniach 15-17 maja 2023 roku w Hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie odbył się VIII Sprawozdawczo-Wyborczy Krajowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych, który jest najwyższym organem samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych w Polsce. W Krajowym Zjeździe wzięło udział 372 Delegatów wybranych przez Okręgowe Zjazdy z całego kraju.

Podczas Krajowego Zjazdu, Delegaci w głosowniach decydują o wprowadzeniu w życie niezwykle ważnych dla wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce uchwał, stanowisk i apeli, a także dokonują wyboru nowych władz na kolejną kadencję działania Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. Nowym Prezesem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych w Warszawie została Pani Mariola Łodzińska, a Naczelnym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej została Pani dr n. med. Grażyna Rogala – Pawelczyk, nauczyciel akademicki Instytutu medycznego, której ponadto wręczono statuetkę „CIERPIĄCYM PRZYWRÓCIĆ NADZIEJĘ” – najwyższe wyróżnienie za wybitne osiągnięcia na rzecz pielęgniarek i położnych, przyznawane instytucjom lub osobom. W trakcie obrad, Delegaci wybierali również zastępców Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w Warszawie, jednym z nich został nauczyciel akademicki z Instytutu medycznego naszej Uczelni Pan dr n. o zdr. Krzysztof Jakubowski.

Niezwykle ważnym punktem obrad VIII Krajowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych było przyjęcie nowego „Kodeksu Etyki Zawodowej Pielęgniarki i Położnej Rzeczypospolitej Polskiej”.

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png