Na nartach przez mrozy Syberii - spotkanie autorskie

13.02.2024 Kategoria: Inne

Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku zaprasza na spotkanie autorskie z Krzysztofem Suchowierskim  "Na nartach przez mrozy Syberii". Spotkanie odbędzie się 25 marca 2024 roku (poniedziałek) o godzinie 17:00 w auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego Uczelni, bud. E.

W 2016 roku Krzysztof Suchowierski wyruszył w niezwykłą podróż, przemierzając kilkaset kilometrów przez tereny syberyjskiego głuszy. Jego celem było pokonanie lodowatej rzeki Kołyma w Republice Caxa Jakucja uważaną z jedną z najzimniejszych terytorium na naszej planecie. Opowieść ta opowiada o odwadze, determinacji i niezłomnej woli, które pozwoliły mu przebyć blisko 560 kilometrów w warunkach, gdzie temperatury spadały do -50°C.

04.jpg

Jednak to nie tylko historia samotnych trudów, ale również relacja o spotkaniach z myśliwymi, rybakami oraz lokalnymi mieszkańcami. Mimo ekstremalnych warunków, w jakich przyszło im żyć, ci ludzie okazywali niezachwianą życzliwość, serdeczność i gotowość do niesienia pomocy.

Jeśli przyroda i podróże na wolnym powietrzu są dla Ciebie ważne,to wydarzenie spełni Twoje oczekiwania. Przenieś się w świat, surowej i fascynującej Syberii. Prezentacja będzie połączona z promocją książki "Na nartach przez mrozy Syberii" - https://www.youtube.com/watch?v=-GXKS-_Yge0 

11-1.jpg

Krzysztof Suchowierski (Rocznik 1985 Białystok)

Jego przygoda z Syberią rozpoczęła się w 2013 roku, kiedy to wyruszył samotnie na rowerze z rodzinnego Białegostoku na wschód daleko na wschód. Dotarł do Białegostoku na Syberii, pokonując ponad 9000km. Zima 2014 przyniosła mu wyzwanie w samym sercu mroźnej Jakucji. Przemierzył na rowerze 3700 km, wytrzymując zimowe warunki Syberyjskiej zimy. Najniższą odnotowaną temperaturą było -55 stopni Celsjusza. Jego determinacja i hart ducha zostały ponownie wystawione na próbę w 2016 roku, kiedy to samotnie przeszedł 560 km korytem rzeki Kołyma w temperaturach dochodzących do -50 stopni Celsjusza. Za te wyprawy został doceniony i nagrodzony na festiwalu Kolosy, zdobywając wyróżnienie w kategorii „WYCZYN ROKU". 

W „Wyzwaniu Lumix” organizowanym przez Panasonic, historia z wyprawy rowerowej przez Jakucję zajęła zaszczytne drugie miejsce.

Inne osiągnięcia Krzysztofa: 

  • Zimowe przejście Szweckiego szlaku Kungsleden (Szlak Królewski) 460km z partnerem
  • Autor dwóch książek: „Rowerem przez mrozy Jakucji” oraz „Na nartach przez mrozy Syberii”.
  • Jego historia została uwieczniona w filmie „Chudzielec”, który zdobył uznanie i Złotą Emigrę na festiwalu filmowym w Londynie. Chcesz poznać autora bliżej? Jeśli dysponujesz 30 minutami, obejrzyj film „CHUDZIELEC”.

Znani i podziwiani, którzy udzielili recenzji do jego książek.

  • Jacek Pałkiewicz - odkrywca źródła Amazonii
  • Marek Kamiński oraz Wojciech Moskal - Polscy zdobywcy Bieguna Północnego.
  • Relacjonowali moje podróże min.: Reuters - światowa agencja prasowa,TVN ,Radiowa Trójka, WP, Poznaj Świat i inni.

nartysyberia.jpg

 

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png