Na dziedzińcu Uczelni stanęła ławka solarna

22.06.2023 Kategoria: Uczelnia

I jest. Piękna, użyteczna, estetyczna ławka solarna, która w ramach projektu OZE - dobry kierunek na przyszłość", finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, została przygotowana przez studentów w ramach pracy magisterskiej.

Ławka solarna z portami USB do ładowania urządzeń mobilnych stanęła przy Centrum Sportowo-Dydaktycznym, służąc upowszechnieniu wiedzy na temat OZE wśród studentów i pracowników Uczelni.

Projekt ławki w ramach pracy magisterskiej pt.: „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w przestrzeni społecznej - projekt, wykonanie i optymalizacja energetyczna ławeczki fotowoltaicznej wraz z systemem ładowania urządzeń mobilnych i turystycznych” opracował zespół badawczy w skład którego weszli Witold Pieprzak Marek Sierota - studenci kierunku "mechanika i budowa maszyn", przygotowując go pod okiem promotora dr. Grzegorza Klimkowskiego. Mamy nadzieję, że będziecie z niej chętnie korzystali.

W ramach projektu w Instytucie Technicznym powstaje także pracownia dydaktyczna odnawialnych źródeł energii wraz z wyposażeniem. Pracownia wraz z urządzeniami będzie służyła do prowadzenia zajęć dla studentów oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png