Młodzież ze Lwowa z wizytą w Centrum Symulacji Medycznej

04.12.2023 Kategoria: Inne

24 listopada uczniowie z Ukrainy wraz z opiekunem p. Renatą Bujak odwiedzili nasze Centrum Symulacji Medycznej. Wizyta odbyła się w ramach projektu realizowanego przez Liceum Europejskie Urzędu Miejskiego Lwowa pn. „Kreatywni i przedsiębiorczy – wymiany młodzieży szkolnej na temat przedsiębiorczości”.

Celem projektu jest ukształtowanie i rozwój przedsiębiorczości uczestników projektu, twórczej wyobraźni do tworzenia przedsiębiorczych pomysłów, podejścia do poszukiwania sposobów i pokonywania przeszkód w przyszłej przedsiębiorczości, a także pogłębianie współpracy europejskiej poprzez wymianę doświadczeń w popularyzacji przedsiębiorczości wśród polskiej i ukraińskiej młodzieży oraz rozwijaniu jej potencjału przedsiębiorczego.

Uczestnicy projektu odbyli spotkania z przedstawicielami urzędu miasta, debaty, kursy mistrzowskie, wycieczki, wysłuchali prezentacji i seminariów oraz odwiedzili miejscowe przedsiębiorstwa, w tym: Mlekovita, Pass Polska Sp. z o.o., EAE Elektronik Sp. z o.o.

Jednym z najważniejszych zadań postawionych w projekcie jest generowanie i wdrażanie pomysłów przedsiębiorczych poprzez wymianę doświadczeń, udział w wycieczkach do odnoszących sukcesy przedsiębiorstw i firm rodzinnych. Nie mniej istotnym zadaniem jest pielęgnowanie tożsamości narodowej i regionalnej poprzez odwiedzanie pomników i budynków historycznych, cech krajobrazu, które przynoszą wartości poznawcze oraz pozwalają zachować i wspierać oryginalność regionu.

Współpraca z partnerem – Zespołem Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego oraz wizyta w murach sanockiej Uczelni – umożliwiły wzmacnianie dialogu międzykulturowego młodzieży poprzez wykorzystanie nowoczesnych edukacyjnych form pracy z młodzieżą oraz pogłębianie współpracy i wymianę doświadczeń pomiędzy placówkami oświatowymi i organizacjami młodzieżowymi obu krajów. 

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png