Milion dla sanockiej Uczelni!

29.05.2023 Kategoria: Uczelnia

Milion złotych otrzymała Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku w V edycji programu „Dydaktyczna inicjatywa doskonałości”. Jego celem jest wsparcie publicznych uczelni zawodowych w doskonaleniu jakości kształcenia na kierunkach studiów o profilu praktycznym.

Umowę na realizację programu z rąk Wiceministra Edukacji i Nauki Wojciecha Murdzka odebrał Rektor Uczelni dr hab. inż. Mateusz Kaczmarski.

Cieszymy się, że już po raz kolejny dostrzeżony został praktyczny wymiar naszej działalności oraz ścisła współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym, która  ma istotny i stymulujący wpływ nie tylko na rozwój gospodarczy Sanoka, ale także na losy naszych absolwentów – argumentuje rektor.

W tym roku wsparcie otrzymało 15 z 33 uczelni zawodowych, które mogą pochwalić się bardzo wysokimi wynikami związanymi z oceną jakości kształcenia wydaną przez Polską Komisję Akredytacyjną,  co przekłada się na  najwyższy w kraju względny wskaźnik zarobków oraz najniższe bezrobocie, na podstawie badania ekonomicznych losów absolwentów.

Wsparcie jest przyznawane w formie zwiększenia subwencji podstawowej. Środki z programu pozwolą uczelniom na dostosowanie programu studiów do potrzeb regionalnych rynków pracy, w tym na:

  • doposażenie Uczelni w niezbędne pomoce dydaktyczne: uzupełnienie i utworzenie pracowni i laboratoriów;
  • organizację konferencji i seminariów,
  • kursy, warsztaty i szkolenia dla kadry akademickiej,
  • kursy, warsztaty i szkolenia

 fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki PWSTE w Jarosławiu

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png