Marzenia są po to aby je spełniać. Spotkanie autorskie z Łukaszem Łagożnym

27.11.2019 Kategoria: Inne

W auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego Uczelni Państwowej w Sanoku odbyło się spotkanie autorskie z Łukaszem Łagożnym  autorem książki „Przepraszam za marzenia”.

To druga książka, a w zasadzie obszerna relacja, o górskiej wyprawie Łukasza Łagożnego, który 16 maja 2018 roku o godzinie 8.47 (czasu chińskiego, w Polsce była 2.47), jako pierwszy mieszkaniec Podkarpacia w ogóle, stanął na szczycie najwyższej góry świata – Mount Everest (8848 m n.p.m.).

Podczas spotkania, które poprowadziła Martyna Sokołowska Łukasz opowiadał o tym jak krok po kroku stanął na Dachu Świata, jak wyglądała droga do spełnienia marzenia, po które wyruszył na początku kwietnia 2018 roku. Marzenie, które tak naprawdę okupione było wieloma wyrzeczeniami, rozłąką z najbliższymi, wypełnione tęsknotą i poświęceniem, z drugiej zaś strony dawało niewyobrażalną radość.

Nie zabrakło oczywiście pytań publiczności, która bardzo licznie stawiła się na spotkaniu. Czasami padały pytania niełatwe, na które Łukasz pomimo tego starał się odpowiadać.

Każdy ma jakieś marzenia, każdy stara się je zrealizować. Nie ma rzeczy niemożliwych jak twierdzi Łukasz – na niektóre potrzeba tylko trochę więcej czasu.

Podczas spotkania jego uczestniczy oprócz możliwość zakupu książki, otrzymania autografu i dedykacji od autora, czy też wspólnego zdjęcia mogli skosztować żywność liofilizowaną taką którą Łukasz jadał podczas wyprawy. Miny kosztujących były bezcenne.

Przed Łukaszem kolejne życiowe wyzwanie. 13 grudnia wyrusza na Antarktydę aby po zdobyciu Masywu Vinsona skompletować Koronę Ziemi. W czasie kiedy my będziemy dzielili się opłatkiem, będziemy świętować w rodzinnym gronie Boże Narodzenie Łukasz w temperaturze o której nawet nie sposób napisać będzie wspinał się aby spełnić swoje kolejne marzenie i pokazać, że niemożliwe jest możliwe, a nawet zwykły chłopak z Sanoka, jak o sobie mówi może dokonać czegoś wielkiego.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@pwsz-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png