Mali żacy z wizytą w straży pożarnej

03.02.2020 Kategoria: Akademia Małego Żaka

Kolejne zajęcia w ramach Akademii Małego Żaka „Plus” działającej przy Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku  odbyły się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.

Pomimo tego, że niektóre dzieci w przeszłości odwiedziły komendę z niecierpliwością oczekiwały zajęć i tego co się wydarzy. Zajęcia rozpoczęły się w Sali Edukacyjnej "Ognik", która zainaugurowała swoją działalność w 2017 roku. Sala „Ognik” to pomieszczenie symulujące typowe mieszkanie połączone z salą multimedialną, z możliwością wyświetlania filmów edukacyjnych i prezentacji.

Pod okiem pana strażaka młodzi studenci mieli możliwość poznania historii sanockiej komendy, zapoznania się z zasadami ewakuacji z pomieszczeń objętych pożarem, poznali sposoby działania sygnalizacji pożarowej oraz nauczyły się podstaw pierwszej pomocy oraz jak poprawnie zgłaszać zdarzenie dzwoniąc na numer alarmowy. Trzeba jednak przyznać, że wiedza jaką dysponują dzieci jest naprawdę bardzo duża.

Po części edukacyjnej udały się do pomieszczeń garażowych, gdzie stacjonują wozy i sprzęt strażacki. Trzeba przyznać, że sprzęt jakim dysponują sanoccy strażacy na co dzień podejmując czynności ratujące nasz dobytek i ludzkie życie jest naprawdę imponujący. Żacy mieli także możliwość obserwowania zaaranżowanej akcji z wykorzystaniem wysięgnika strażackiego.

Serdecznie dziękujemy Komendantowi PSP w Sanoku oraz wszystkim strażakom za pomoc i  przeprowadzenie bardzo interesujących zajęć. Jesteśmy przekonani, że zdobyta przez dzieci wiedza będzie służyć podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa nie tylko podczas zajęć w Akademii Małego Żaka , ale przede wszystkim w codziennym życiu naszych rodzin i całego społeczeństwa.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png