Mali żacy w helikopterze

02.04.2019 Kategoria: Akademia Małego Żaka

Kolejne zajęcia w ramach Akademii Małego Żaka „Plus” odbyli mali studenci PWSZ. Tym razem dzięki uprzejmości kierownictwa i pracowników Lotniczego Pogotowia w Sanoku, dzieci mogły przyjrzeć się z bliska pracy lekarzy i ratowników pracujących w sanockim LPR. Jednak o mały włos, a zajęcia nie doszłyby do skutku. Specyfika pracy LPR jest bowiem taka, że helikopter może w każdej chwili odlecieć. Tak też stało się w sobotni poranek.  O godzinie 8:00, a więc na godzinę przed wizytą dzieci na lotnisku helikopter odleciał do Rzeszowa.  Gdy dzieci zgromadziły się na miejscu zbiórki i zmuszeni byliśmy podać im smutną informację, dzieci usłyszały wydobywający się zza gór warkot silnika. Przyleciał!

Zdjęcia w helikopterze, wykład na temat specyfiki pracy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zdominowały zajęcia.  Była to niepowtarzalna okazja do tego, aby zasiąść w środku helikoptera, który tak często lata nad naszym sanockim niebem. 

Serdecznie dziękujemy kierownictwu i pracownikom LPR w Sanoku oraz Panu Hubertowi Markowi – ratownikowi GOPR i wykładowcy Instytutu Medycznego PWSZ w Sanoku za poświęcony czas.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@pwsz-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png