Mali żacy na fizjoterapii

20.02.2023 Kategoria: Uczelnia

Miniona sobota upłynęła małym żakom pod znakiem kolejnych ciekawych zajęć zorganizowanych tym razem na naszym najnowszym kierunku – fizjoterapia.

Najmłodsi uczelniani studenci dowiedzieli się o tym co to jest fizjoterapia, na czym się opiera co wykorzystuje oraz jak realnie pomaga człowiekowi.  Wykładowcy kierunku Mateusz Niemiec – kierownik Zakładu Fizjoterapii, Dorota Jarosz oraz Jerzy Szwarc zaprezentowali żakom sale fizykoterapii, kinezyterapii oraz sale masażu, a także przedstawili i omówili urządzenia jakie na co dzień możemy spotkać w gabinetach fizjoterapii, a na których studenci kierunku fizjoterapia będą zdobywać i rozwijać praktyczne umiejętności.

Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak platforma stabilometryczna do rehabilitacji i diagnostyki. Zastosowany w platformie system Humac Balance to przełom w treningu balansu i prewencji upadków. Pozwala on na skomputeryzowany trening i pomiar możliwości pacjenta w przypadku urazów ortopedycznych i neurologicznych. Żacy mogli więc sprawdzić swoją stabilność, balans oraz refleks.    

Kolejne zajęcia w ramach Akademii Małego Żaka już pod koniec marca. Tym razem mali żacy na kierunku pedagogika wykonywać będą wielkanocne ozdoby świąteczne. 

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png