Mali studenci zakończyli rok akademicki!

18.06.2019 Kategoria: Akademia Małego Żaka

17 czerwca 2019 roku w auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego w Akademii Małego Żaka i Akademii Małego Żaka „Plus” działających przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku.

W uroczystości udział wzięły władze uczelni, nauczyciele akademiccy, a przede wszystkim mali studenci z rodzinami. Jak przystało na zakończenie roku akademickiego akademia rozpoczęła się od hymnu państwowego, który a capella wykonała Madzia Rąpała studentka Akademii.

Podczas 9 miesięcy zajęć mali żacy zdobywali wiedzę we wszystkich instytutach i na wszystkich kierunkach studiów działających obecnie w PWSZ. Ich poziom, przygotowanie merytoryczne oraz praktyczne przez kadrę naukową oraz studentów uczelni był bardzo wysoki. Dzieci z utęsknieniem czekały kolejnych. Uśmiech i zainteresowanie towarzyszyły im nieustannie.

Absolwenci Akademii Małego Żaka mieli w tym roku po raz pierwszy możliwość uczestniczenia w powołanej do życia przez Rektor uczelni dr Elżbietę Cipora docent PWSZAkademii Małego Żaka „Plus”. Tutaj zajęcia odbywały się głównie poza uczelnią, a ich tematyka była ukierunkowana na zdobywanie wiedzy oraz kształtowanie odpowiednich postaw, które dzieci będą mogły wykorzystać w przyszłości.

W przemówieniu kończącym tegoroczną Akademię Małego Żaka Pani Rektor, podkreślała, jak wielkie znaczenie i jakie ważne miejsce w funkcjonowaniu uczelni zajmują  najmłodsi studenci. Można powiedzieć, że mali żacy na stałe wpisali się już w krajobraz szkoły i dziś już trudno byłoby sobie wyobrazić jej funkcjonowanie bez nich.

Uroczystość zakończenia roku akademickiego uświetnił występ duetu Laura Pietryka, Robert Handermander. Laura to tegoroczna absolwentka Akademii Małego Żaka „Plus”, niezwykle zdolna i utalentowana uczennica, zdobywająca wysokie lokaty na międzynarodowych konkursach pianistycznych.  

Najmłodsi studenci w nagrodę za swoją ciężką pracę i wytrwałość otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez PWSZ, ci nieco starsi - absolwenci „plusa” pamiątki i certyfikaty ukończenia studiów. Nie mogło ich uwadze umknąć to, że do certyfikatu…wkradła się literówka. To jednak tylko dobrze świadczy o ich błyskotliwości i spostrzegawczości . :) 

Teraz czas na zasłużony wypoczynek podczas wakacji. Dziękujemy wszystkim dzieciom za pracę i wytrwałość, a rodzicom i opiekunom za to, że nam zaufali. Dziękujemy nauczycielom akademickim i studentom za poświęcony czas i przygotowanie zajęć. Miejmy nadzieję, że z większością spotkamy się  nowym roku akademickim. Już we wrześniu rozpocznie się rekrutacja, do której  zapraszamy dzieci z klas I-III. Dzieci, które ukończyły tegoroczną Akademię Małego Żaka będą mogły kontynuować swoją przygodę ze studiami w ramach AMŻ „PLUS”. Po raz kolejny okazało się bowiem, że tego typu zajęcia są niezwykle potrzebne, a hasło mówiące o tym, że Akademia Małego Żaka to uczelniany strzał w dziesiątkę nie przestaje obowiązywać!

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

foto:Damian Biskup, Norbert Nazarkiewicz

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@pwsz-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png