Łukasz Łagożny potrafi! Sanoczanina-alpinisty wyprawa na Mount Everest. Kibicujemy!

16.03.2018 Kategoria: Sport

Łukasz Łagożny – to alpinista, którego nazwisko znają chyba wszyscy sanoczanie (studenci PWSZ zwłaszcza, ponieważ studiuje tu jego siostra – Katarzyna, najlepsza zawodniczka Noworocznego Turnieju Piłki Siatkowej 2018).

Znają, ponieważ sanoczanin jest zdobywcą siedmiu z dziewięciu szczytów należących do Korony Ziemi: w 2009 wszedł na Elbrus (Europa) i na Aconcaguę (Ameryka Południowa), w 2010 – na Mount Blanc (Europa), w 2011 – zdobył szczyt Mc Kinley/Denali (Ameryka Północna) i Kilimandżaro (Afryka), w 2017 - Górę Kościuszki (Australia) i Punca Jaya (Australia i Oceania). Zaplanowany na kwiecień tego roku Mount Everest 2018 (Azja) ma być ósmy, a po nim oczywiście Masyw Wilsona na Antarktydzie i…

ŁUKASZ STANIE SIĘ DWUDZIESTYM POLAKIEM (I PIERWSZYM MIESZKAŃCEM PODKARPACIA), KTÓRY ZDOBĘDZIE KORONĘ ZIEMI!

Do wyprawy na Mount Everest został niecały miesiąc. Bilety kupione, paszporty, wizy, pozwolenia i szczepienia pozałatwiane, szerpowie czekają (a właściwie jeden – w ramach oszczędności trzyosobowy zespół Łukasza niesie wszystko na plecach osobiście:) –  wystąpił jednak nieoczekiwany problem z budżetem, który nie chce się domknąć.  W tej sytuacji Ty także możesz mieć swój udział w tej wyprawie - dorzuć się do zbiórki organizowanej na Polakpotrafi.pl. Mamy obietnicę Łukasza, że podczas wyprawy będziemy dostawać od niego informacje na temat poszczególnych jej etapów. Obiecał także, że po powrocie znajdzie także czas, by odwiedzić PWSZ i opowiedzieć, jak było. Trzymamy kciuki!

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png