Konkursy z wiedzy o OZE dla studentów Uczelni i uczniów szkół ponadpodstawowych

16.05.2024 Kategoria: Konkursy

W Instytucie Technicznym Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku w dniach 9 i 16 maja w ramach projektu „OZE- dobry kierunek na przyszłość” w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej z udziałem środków NFOŚiGW  odbyły się konkursy z wiedzy o OZE dla studentów Uczelni i uczniów szkół ponadpodstawowych z Sanoka i okolic, którzy uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez wykładowców sanockiej Uczelni. 

Celem konkursu było promowanie wiedzy dotyczącej odnawialnych źródeł energii. Do Kapituły konkursu zaangażowani zostali nauczyciele akademiccy Uczelni zajmujący się tematyką OZE – dr Grzegorz Klimkowski – dyrektor Instytutu Technicznego oraz dr inż. Leszek Tomczewski - nauczyciel akademicki Uczelni.

Trzeba przyznać, że pomimo trudności testu uczestnicy poradzili sobie z nim doskonale, chociaż należy przyznać, że niektóre z pytań okazały się podchwytliwe i przysporzyły sporo problemów. Kapituła konkursu po wnikliwej analizie wyników nagrodziła osoby, które osiągnęły największą liczbę punktów.

Wśród studentów Uczelni najlepsza okazała się Joanna Chromiak - studentka kierunku ekonomia. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Szpilka również z ekonomii, a trzecie Łukasz Milczanowski z Mechaniki i Budowy Maszyn.  Najlepszy wśród uczniów szkólł ponadpodstawowych okazał się Antoni Kułak z Zespołu Szkół Publicznych z Rymanowa, drugi był Miłosz Szczepański z Zespołu Szkól Nr 3 w Sanoku, a trzecia Amelia Werbowska reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku.

Najlepsza trójka ze studentów i uczniów nagrodzona  zostali nagrodami rzeczowymi w postaci plecaków turystycznych, a uczniowie i studenci z miejsc 3-6 nagrodami pocieszenia ufundowanymi przez Uczelnię. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w konkursie. Na zmęczony konkursowymi zmaganiami czekał słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dyrektorom, opiekunom oraz uczniom i studentom za poświęcony czas i przygotowanie się do konkursów.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

 

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png