Kolejny raz gramy z WOŚP

10.01.2023 Kategoria: Inne

Nie lada gratka dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu. Tradycyjnie już podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”.

W tym roku organizatorami biegu są:  Łukasz Łagożny, ultramaratończyk i himalaista z Sanoka, pierwszy mieszkaniec Podkarpacka, który zdobył Koronę Ziemi, Stowarzyszenie „SanOK Biega” oraz Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku.

Bieg odbędzie się 29 stycznia 2023 roku. Rozpocznie się o godzinie 11:00. Start i meta będą zlokalizowane na miasteczku galicyjskim sanockiego Skansenu.

Trasę biegu stanowią trzy pętle o długości 2 km każda.  Każdy z zawodników może zrezygnować z dalszego biegu po jednej lub dwóch pętlach, w zależności od samopoczucia i kondycji. Trasa została tak zaplanowana, że poradzi sobie z nią nie tylko wytrawny biegacz, ale także amator, dlatego zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, także całe rodziny z dziećmi. Dla każdego zawodnika przewidziany jest pamiątkowy medal ufundowany przez posła na Sejm RP Piotra Uruskiego

- mówi Łukasz Łagożny.

trasa.png

Rejestracja zawodników odbywa się poprzez wysłanie zgłoszenia na email lagozny@wp.pl Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, dodatkowo muszą dostarczyć mailem zgodę opiekuna prawnego na udział w biegu.

Biuro zawodów, za które odpowiedzialne będzie stowarzyszenie „SanOK biega”  czynne będzie od 10:00  w okolicy startu na skansenie. Wydawane będą numery startowe oraz uzupełnienie braków w oświadczeniach uczestników - dla tych, którzy nie wysłali oświadczenia pocztą elektroniczną. Można przyjść ze swoim wydrukowanym i wypełnionym oświadczeniem. Opłata startowa wynosi 20 zł - wrzutka do puszki WOŚP podczas odbioru numeru startowego. 

Tradycyjnie w organizację finału WOŚP włącza się Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku.

Podczas biegu „Policz się z cukrzycą” studentki zrzeszone w Studenckim Kole Wolontariatu wzorem lat ubiegłych będą dokonywały pomiaru poziomu glukozy we krwi. Badanie, które jest całkowicie bezbolesne może uchronić nas przed poważną chorobą, ponieważ niejednokrotnie  nie jesteśmy świadomi tego, że mamy podwyższony poziom cukru. Dlatego zachęcamy wszystkich, nie tylko startujących w biegu do badania

- przekonuje Wojciech Pajestka – rzecznik prasowy uczelni

Nie pozostaje nam więc nic innego jak zaprosić wszystkich do udziału w biegu i do świetnej zabawy. Czekamy na Was w Skansenie 29 stycznia. Siema!

policz.png 

Galeria zdjęć

Pliki do pobrania

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png