Erasmus Trip - poszerzamy horyzonty

26.11.2018 Kategoria: Erasmus

W dniach 23-24.11.2018 r. studenci pochodzący z Turcji, Ukrainy, Nigerii i Polski wzięli więc udział w organizowanym przez Biuro Karier, Promocji i Współpracy PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku tzw. „Erasmus Trip”. Jego celem było poznanie kultury i tradycji regionu podkarpacia oraz ułatwienie aklimatyzacji w nowym miejscu.

Wydarzenie rozpoczęła krótka wizyta na Solińskiej Zaporze. Następnie w bieszczadzkim browarze Ursa Maior studenci mieli okazję poznać proces technologiczny produkcji piwa i octu piwnego oraz zwiedzić przybrowarną galerię sztuki. W Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła uczestnicy poznali w teorii i praktyce podkarpackie tradycje wypiekania proziaków, kaligrafii i lepienia z gliny. Ostatnim punktem na mapie wydarzenia była Zagroda Żubra w Mucznem.

Warto zauważyć, że Erasmus Trip przyniósł również pewne wartości dodane. Rozwinął wśród studentów kompetencje językowe i umiejętność pracy w grupie wielokulturowej. Cechy te są bardzo pożądane wśród pracodawców, którzy zatrudniają osoby z różnych krajów lub prowadzą interesy z zagranicą.

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@pwsz-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png