Czworonogi w Akademii Małego Żaka

16.12.2019 Kategoria: Akademia Małego Żaka

Kolejne zajęcia w ramach Akademii Małego Żaka „PLUS” odbyły się w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Tym razem na zaproszenie AMŻ sanocką uczelnię odwiedzili przedstawiciele Fundacji „Razem z Psem”. Oczywiście towarzyszyli im czteronożni przyjaciele: Beri – labrador oraz Gloria  golden retriever.

Zajęcia miały na celu zdobycie wiedzy jak wybrać i właściwie opiekować się psem, a także jak postępować aby nie dochodziło do sytuacji zagrożenia w kontakcie z czworonogiem.

Dzieci, które do tej pory miały obawy w kontaktach z psem przezwyciężyły swoje lęki i śmiało zaprzyjaźniły się z czworonogami, które odwdzięczyły się wspaniałym pokazem umiejętności i dobrego wychowania. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki, które pozostawił dla nich Św. Mikołaj. Okazało się bowiem, że wszystkie były niezwykle grzeczne

Zajęcia były także zwieńczeniem akcji zorganizowanej w Uczelni Państwowej  im. Jana Grodka w Sanoku "Podaj łapę - dzieci edukujemy i zwierzęta ratujemy", mającej na celu wsparcie schronisk dla zwierząt, zwłaszcza w okresie zimowym

Serdecznie dziękujemy wszystkim małym żakom, a także dorosłym studentom za wsparcie tejże szczytnej idei. Przyniesione artykuły trafią teraz do Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sanoku i zapewnią spokojną zimę podopiecznym schroniska dla zwierząt.

Galeria zdjęć

 

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png