Cudowna niedziela z sanocką PWSZ!

10.06.2019 Kategoria: Wydarzenia

Dni takie jak te sprawiają, że człowiek zapomina o codziennych troskach czy zmartwieniach i chociaż na chwilę przenosi się w inny świat. Świat uśmiechu, radości i zabawy.  Tak też było minionej niedzieli w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku za sprawą „2. Festiwalu Nauki i Zabawy”.

Sukces ubiegłorocznej akcji sprawił, że organizatorzy postanowili wpisać festiwal w kalendarz cyklicznie odbywających się wydarzeń w PWSZ. Już pierwsze godziny niedzielnej imprezy pokazały, że to strzał w dziesiątkę. Dziedziniec sanockiej uczelni od wczesnych godzin tętnił życiem. Oprócz tego, czego nie może zabraknąć na żadnej dziecięcej imprezie, a więc dmuchanych zjeżdżalni, kul, waty cukrowej czy popcornu, każdy z Instytutów PWSZ przygotował wiele atrakcji. Nie zabrakło eksperymentów fizycznych z wykorzystaniem ciekłego azotu, gier i zabaw edukacyjnych, mikroskopijnego badania flory, pokazu talentów muzycznych, czy wreszcie zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz budowy anatomicznej ludzkiego ciała.  Oprócz tego bańki mydlane, rysunki kredą, malowanie twarzy, kolorowe balony. Nie mogło również zabraknąć ZUMBY.  Popularnością cieszyły się także pokazy straży pożarnej i policji, gdzie każdy z dzieci mógł usiąść za kierownicą wozu strażackiego czy policyjnego, włączyć koguta i choć na chwilę pomarzyć o tym, że w przyszłości zostanie strażakiem czy policjantem.

Istotnym i bardzo ważnym elementem festiwalu był pokaz sprawności fizycznej i umiejętności akrobatycznych w wykonaniu UKS Spartanie. Człowiek od samego patrzenia mógł nabawić się kompleksów i zdać sobie sprawę z niedoskonałości swojego ciała. Dziękujemy bardzo Spartanom za cudowny pokaz!

Festiwal Nauki i Zabawy przechodzi do historii. Bardzo dziękujemy poszczególnym Instytutom PWSZ za wspaniałą pracę i świetne przygotowanie. To m.in. dzięki Wam wszyscy opuszczali teren uczelni uśmiechnięci i zadowoleni. Już teraz zapraszamy dzieci do Akademii Małego Żaka. Rekrutacja rozpocznie się we wrześniu. Tam z nawiązką powrócą wspomnienia minionej niedzieli. A tym nieco starszym przypominamy, że właśnie ruszyła rekrutacja na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku!

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

 

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png