Cóż to była za sobota z Akademią Małego Żaka!

04.06.2019 Kategoria: Akademia Małego Żaka

Piękny słoneczny poranek powitał uczestników kolejnych zajęć w ramach Akademii Małego Żaka i Akademii Małego Żaka „Plus” działającej przy PWSZ w Sanoku.

Starsza grupa tym razem zawitała do Centrum Sportowo-Dydaktycznego, gdzie Julita Fałek – studentka PWSZ przygotowała dla dzieci zajęcia z ZUMBY. W dobie internetu, gier komputerowych i smartfonów była to doskonała odskocznia i możliwość zażycia ruchu. Taniec, gry i zabawy wprawiły wszystkich w wyśmienite nastroje. Na zakończenie mali żacy mieli możliwość puszczania wielkich baniek mydlanych, które na błękitnym niebie nad sanocką uczelnią wyglądały imponująco.

W południe swoje zajęcia rozpoczęli z kolei mali żacy z Akademii Małego Żaka. Przeprowadzili je studenci PWSZ w Sanoku z Instytutu Gospodarki Rolnej i Leśnej: Edyta Ozimek, Marta Brańska, Amelia Piegdoń oraz Michał Pancerz. Dziękujemy im serdecznie za poświęcenie czasu i wolnej soboty. Dzięki przychylności dyrekcji Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku zajęcia odbyły się w pięknej scenerii Skansenu. To wymarzone miejsce aby dzieci poznały macro i microświat przyrody. Podzieleni na dwie grupy żacy wyruszyli na wyprawę podziwiając setki gatunków roślin, drzew i porostów. Mali odkrywcy wyszukiwali życia w glebie, na kamieniach, na drzewach a nawet w wodzie. Fauna można rzec sama do nich przypełzła i przyfrunęła. Na zakończenie zmęczeni, głodni i spragnieni, ale bardzo szczęśliwi otrzymali upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe.

Serdecznie dziękujemy za kolejną sobotę z Akademią Małego Żaka. Niestety zajęcia powoli dobiegają końca. Przed nami jednak jeszcze trochę atrakcji. Już w najbliższą niedzielę 2. Festiwal Nauki i Zabawy i moc atrakcji przygotowanych przez poszczególne Instytuty PWSZ. Serdecznie zapraszamy w godzinach 10:00-14:00 na dziedziniec PWSZ a w razie niepogody do hali sportowej Centrum Sportowo-Dydaktycznego. Podczas festiwalu o godzinie 11:00 wystąpią wspaniali Spartanie!

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png