Cóż to była za niedziela z sanocką uczelnią!

23.05.2022 Kategoria: Uczelnia

Tłumy mieszkańców Sanok i okolic odwiedziły w niedzielne przedpołudnie Uczelnię Państwową im. Jana Grodka w Sanoku, uczestnicząc w 3. Festiwalu Nauki i Zabawy. Po frekwencji przedsięwzięcia można śmiało stwierdzić, że Uczelnia już na stałe wpisała się w krajobraz miasta Sanoka, a wydarzenia takie jak te sprawiają, że jest ona coraz bardziej rozpoznawalna wśród mieszkańców nie tylko Sanoka ale całego regionu.

Sukces dwóch poprzednich edycji sprawił, że organizatorzy postanowili wpisać festiwal w kalendarz cyklicznie odbywających się wydarzeń w Uczelni. Już od piątkowego poranka organizatorzy spoglądali w niebo i na prognozy, które niestety nie były optymistyczne. Wprawdzie już te najnowsze nie zapowiadały deszczu, jednak niska temperatura i silny wiatr sprawiły, że postanowiono imprezę przeprowadzić w hali sportowej Centrum Sportowo-Dydaktycznego. Można śmiało powiedzieć, że takich tłumów mury uczelni w swojej ponad 20.letniej historii nie widziały.


Podczas festiwalu znakomicie zaprezentowały się wszystkie Instytutu Uczelni, a wśród przygotowanej oferty każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło eksperymentów fizycznych z wykorzystaniem ciekłego azotu, gier i zabaw edukacyjnych, mikroskopijnego badania flory, malowania twarzy, kącika sportowego. Oprócz tego, sporym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie oraz popcorn, którego uczestnicy Festiwalu zjedli naprawdę sporo :) 

Świetnym uzupełnieniem Festiwalu okazały się występy artystyczne. Na scenie wystąpiły sanockie przedszkola (Przedszkole Nr 1, Przedszkole Nr 2, Przedszkole Nr 3 oraz Przedszkole Nr 4, Ochronka im. Dzieciątka Jezus), Weronika Janas, która wykonała piosenki Anny Jantar, grupa taneczna z Zespołu Szkół z Nowotańca oraz wokalistki z SP 6 w Sanoku. Wspaniały pokaz musztry paradnej zaprezentowała Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta AVANTI pod dyrekcją Grzegorza Maliwieckiego. Wiele radości sprawiła uczestnikom imprezy ZUMBA, którą poprowadził Paweł Kuliga. W ruchy bioderkami włączyli się także rodzice.

Dzięki partnerom Festiwalu: Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku, Policji w Sanoku oraz Bieszczadzkiemu Pogotowiu Ratunkowemu w Sanoku najmłodsi mogli zaznajomić się z pracą służb mundurowych, zasiąść w wozie strażackim, policyjnym czy w karetce pogotowia. Nie zabrakło również sesji zdjęciowej z maskotką policyjną – Pingwinem, który podobnie jak maskotka uczelniana – Orzeł była oblegana przez najmłodszych. Podczas Festiwalu można było się także zapoznać się z wyposażeniem 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz dzięki stoisku Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sanoku zasięgnąć opinii jak zostać żołnierzem.

Tłumy mieszkańców przewinęły się także przez Centrum Symulacji Medycznej, gdzie zaprezentowano najnowszą uczelnianą inwestycję oraz przedstawiono jak kształci się studentów pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego w XXI wieku.


3. Festiwal Nauki i Zabawy przechodzi do historii. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie: studentom i pracownikom Uczelni za przygotowane atrakcje. Dziękujemy naszym Partnerom: Miastu Sanok, Gminie Bukowsko, Powiatowi Sanockiemu, Bieszczadzkiemu Pogotowiu Ratunkowemu, Policji, Straży Pożarnej, 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, MOSiRowi Sanok. Dziękujemy wszystkim artystom, którzy tak znakomicie się zaprezentowali. To dzięki Wam wszyscy opuszczali teren Uczelni uśmiechnięci i zadowoleni.

Już teraz zapraszamy za rok. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do podjęcia studiów w naszej Uczelni. Rekrutacja startuje już 1 czerwca, a oferta jaką mamy do zaoferowania jest naprawdę bardzo bogata. Więcej informacji na https://up-sanok.edu.pl/kandydaci 

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png