Bo liczy się humor i dobra zabawa

13.05.2024 Kategoria: Uczelnia

W niedzielne przedpołudnie w Uczelni Państwowej w Sanoku odbył się jubileuszowy 5. Festiwal Nauki i Zabawy. Po znakomitej frekwencji i dzięki doskonałej organizacji można śmiało postawić tezę, że Festiwal Nauki i Zabawy już na stałe wpisał się w cykliczne wydarzenia uczelniane dając przy tym satysfakcję i tysiące uśmiechów na twarzach uczestników.  

Już od piątkowego poranka organizatorzy spoglądali w niebo i na prognozy, które były bardzo optymistyczne. Od wczesnych godzin porannych początkowo rześkiego niedzielnego poranka tłumy mieszkańców Sanoka kierowały się na parking przy Centrum Symulacji Medycznej, na którym trzy uczelniane Instytuty przygotowały bardzo ciekawe atrakcje dla tych najmłodszych, ale i nieco starszych. Pozostałe prezentacje odbywały się w budynku CSM. Znakomite pokazy i doświadczenia naukowe sprawiły, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.  Także ich aranżacja i rozmieszczenie spowodowały, że wszyscy zgodnie twierdzili, że to doskonałe miejsce do organizacji tego typu przedsięwzięć.  

Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonały władze Uczelni - JM Rektor dr hab. inż. Mateusz Kaczmarski. prof. UP., Prorektor dr hab. Elżbieta Cipora, prof. UP., Wiceburmistrz Miasta Sanoka Jowita Nazarkiewicz oraz Wicestarosta Sanocki Damian Biskup.

Podczas festiwalu tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się darmowe dmuchańce i pyszny popcorn, którego uczestnicy zjedli blisko tysiąc porcji, a także stanowiska Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego, Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz Wojskowego Centrum Rekrutacji.  Oblegana była Fotobudka 360, a filmiki z jej uczestnikami lotem błyskawicy lądowały na profilach Facebookowych.  

Tradycyjnie już doskonałym dopełnieniem Festiwalu okazały się występy artystyczne i pokazy. Na scenie wystąpiły sanockie przedszkola: Przedszkole Nr 1, Przedszkole Nr 2, Przedszkole Nr 3 oraz Przedszkole Nr 4, dzieci z Akademii Wyobraźni, artyści ze Szkoły Podstawowej im. bł.o. Anastazego Pankiewicza w Nowotańcu, MARAKSY z SP Nr 6 w Sanoku, a także Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta AVANTI. Doskonałe pokazy gimnastyki artystycznej zaprezentowali Spartanie z UKS SPARTANIE Zahutyń, a pokazowy trening przeprowadzili  zawodnicy TEXOM Samuraj Sanok. Na zakończenie występów scenicznych wiele radości sprawiła uczestnikom imprezy ZUMBA, którą poprowadził Paweł Kuliga wspólnie z grupą taneczną z Młodzieżowego Domu Kultury. Serdecznie dziękujemy wszystkim występującym bo bez Was Festiwal nie byłby taki sam.

Tłumy mieszkańców przewinęły się także przez Centrum Symulacji Medycznej, gdzie zaprezentowano nowoczesną uczelnianą bazę dydaktyczną oraz przedstawiono jak kształci się studentów pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego w XXI wieku.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim dzięki którym impreza była tak udana. Dziękujemy naszym Partnerom, Patronom Medialnym oraz wszystkim pracownikom Uczelni zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Do zobaczenia za rok.

Galeria zdjęć

 

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png