Agrobieszczady 2021 z udziałem sanockiej Uczelni

03.08.2021 Kategoria: Uczelnia

W miniony weekend już po raz 25 odbyły się Targi Turystyki, Leśnictwa i Produktu Lokalnego Agrobieszczady, zorganizowane przez Powiat Leski. Targi co roku cieszą się bardzo dużą popularnością odwiedzających. Mimo kapryśnej i czasami deszczowej pogody w tym roku także znalazły one liczne grono odbiorców.

Na Targach nie mogło zabraknąć stoiska Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Wykładowcy i studenci Instytutu Gospodarki Rolnej i Leśnej zapoznawali odwiedzających nasze stoisko z aktualną ofertą Uczelni, obdarowując przy tym  uczestników targów gadżetami i drobnymi upominkami.

W ramach mikroprojektu pn. „Transgraniczny produkt turystyki leśnej Bieszczadów i Połonin” dr Marian Szewczyk opowiadał o coraz bardziej popularnym ogrodolecznictwie, akcentując wpływ roślin na nasze codzienne życie i funkcjonowanie. Była to też okazja do poszerzenia wiedzy o nowoczesnych technologiach stosowanych w leśnictwie, a mianowicie o naziemnym skaningu laserowy. Działanie skanera laserowego Leica BLK360 przedstawiał dr inż. Zdzisław Setnik wraz z naszą absolwentką mgr inż. Joanną Kobeszko. Ciekawych informacji na temat produkcji rolnej w terenach górskich, chowie i hodowli zwierząt udzielał prof. dr hab. Kazimierz Klima oraz dr inż. Janusz Adamczyk.

Uczelniane stoisko na którym na którym nie mogło zabraknąć Rektora dr. inż. Mateusza Kaczmarskiego  cieszyło się duża popularnością, a w ciągu dwóch dni odwiedzili je znamienici goście, życząc Uczelni samych sukcesów zwłaszcza w jubileuszowym roku 20. lecia powstania i funkcjonowania Uczelni w naszym mieście.

Serdecznie dziękujemy naszym studentom: Kasia Giebułtowska, Diana Teleżyńska, Anna Tofil, Beata Gebus, Piotr Bajorek, Kusiński Adam za godne reprezentowanie i promocję Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png