5 milionów złotych na uczelnianą inwestycję!

13.06.2024 Kategoria: Uczelnia

Trwają intensywne prace przy przebudowie budynku B Uczelni Państwowej w Sanoku i dostosowanie go do potrzeb studentów i pracowników kierunku fizjoterapia.

Jak przekazał zastępca Kanclerza Uczelni Arkadiusz Sabat, obecnie prowadzone są roboty wykończeniowe. Zawansowanie finansowe inwestycji jest na poziomie 45%. Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na wrzesień 2024 r. Wyposażenie budynku oraz oddanie go do użytkowania zaplanowano na listopad br.

dsc06864.jpg

Tymczasem do Uczelni dotarło pismo Ministra Nauki o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku złożonego przez Uczelnię na dofinansowanie z budżetu państwa inwestycji. Kwota dofinansowania wyniesie 5 milionów złotych!.  To kolejna znakomita informacja dla Uczelni, potwierdzająca znaczącą rolę sanockiej Alma Mater w środowisku lokalnym.

Zadowolenia z wiadomości o przyznanym dofinansowaniu nie ukrywa JM Rektor dr hab. inż. Mateusz Kaczmarski, prof. UP

008a.jpg

Starania o przyznanie dofinansowania nie były łatwe, jednak bardzo się cieszę, że po raz kolejny nasza praca przyniosła wymierne efekty oraz dostrzeżona została rola Uczelni jako ośrodka akademickiego mającego realny wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy naszego regionu - podsumowuje Rektor

A my przypominamy wszystkim chcącym studiować w rozwijającej się placówce o trwającej rekrutacji na studia. Wystarczy wejść na https://irk.up-sanok.edu.pl/pl/ i zapisać się na wybrany kierunek.

 

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png