3. Festiwal Nauki i Zabawy w sanockiej Uczelni

21.04.2022 Kategoria: Uczelnia

Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku zaprasza mieszkańców Sanoka i okolic na 3. Festiwal Nauki i Zabawy, który odbędzie się w niedzielę 22 maja w godz. 10-15 na dziedzińcu Uczelni w Sanoku przy ulicy Mickiewicza 21, a w razie niepogody w hali sportowej Centrum Sportowo-Dydaktycznego.


Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią i sukcesie dwóch pierwszych edycji festiwalu, organizatorzy postanowili wpisać imprezę w kalendarz cyklicznie organizowanych wydarzeń w sanockiej uczelni. Dlatego już 22 maja zapraszamy całe rodziny. Nie zabraknie eksperymentów fizycznych z wykorzystaniem ciekłego azotu, gier i zabaw edukacyjnych, mikroskopijnego badania flory, występów artystycznych (Sanockiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej AVANTI, sanockich przedszkolaków), czy wreszcie zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz budowy anatomicznej ludzkiego ciała.

Proponujemy także gry i zabawy przygotowane przez Instytuty Uczelni, pokazy Straży Pożarnej, Policji, Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego oraz 3. Podkarpackiego Batalionu Obrony Terytorialnej. Dla dzieci zostaną przygotowane darmowe atrakcje, tj.: dmuchańce, malowanie twarzy, popcorn. Dla rodziców swoje podwoje otworzy oddane w tamtym roku Centrum Symulacji Medycznej, gdzie będzie można zapoznać się z tym jak kształci się studentów pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego w XXI wieku.

Już dzisiaj zapamiętajcie tą datę i mejsce- 22 maja 2022 r. Uczelnia Państwowa w Sanoku. Bądźcie z nami bo naprawdę warto!

fniznew.png

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png